Opublikowano:

Czas teraz na pola walki, a…

Czas teraz na pola walki, a bardziej medyczne konsekwencje z nimi związane.

Historia ludzkości nierozerwalnie związana jest z wojną. Człowiek od zawsze udoskonalał sposoby na zabicie innych. Wiązało się to z postępem medycyny, która próbowała, z różnym skutkiem, uratować ofiary coraz bardziej śmiercionośnych wynalazków. Przez wieki trwania wojen zmienił się charakter ran, miejsce ich występowania, a przede wszystkim śmiertelność. Ta ostatnia zaczęła maleć szczególnie w II poł. XX wieku i od tej pory niewiele się zmieniła i jest z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić iż tak pozostanie.

Link do znaleziska – Dobry żołnierz to żywy żołnierz – o medycynie wojskowej słów kilka

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Jeśli podobają Ci się artykuły i cenisz naszą pracę to wesprzyj nas na patronite ➡️goo.gl/wJVcVM lub bezpośrednio na konto 28 1950 0001 2006 0821 5936 0002 z dopiskiem „Wspieram historię”

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#wojna #armia #militaria #wojsko #walka #swiatnauki #zdrowie #lekarz #napoleon