Opublikowano:

Kurna, od 3 miesięcy jakoś…

Kurna, od 3 miesięcy jakoś biernie przeglądam mirko i nawet nic mi się nie chce komentować, mimo iż kiedyś długo bordo trzymałem gdzieś w serce a konta już na piąty krzyżyk leci. To jak poziom tego portalu lecinna łeb na szyję zakrawa mnie o ból serca.

Przyklad:
Obecnie w gorących są dwa wpisy – jeden za ilość plusów autora, a drugi komentujących. Skrajnie odmienne. Wpis 1, wpis 2.

Wpis 1- Mirek zauważył, że kumpel z pracy ciągnie lewe L4 i chciałby powiedzieć co się dzieje (nawet jeśli to prowo jak Mirek korporacion czasem robi). Od razu niemalwwszyscy go hejtują od konfidenta itp. Takie L4 na 2 tygodnie licząc najmniejszą krajową to będzie z 850 warte?

Wpis 2 – koleś pokazał jak nieuczciwe odbył podróż w Japonii i zamiast 400, to zapłacił 5 złotych. Od razu wysłała się na się niego fala hejtu jaki złodziej.

Niemniej jednak czym się różni kombinowanie, aby oskubać kierownika/szefa od kombinowania za granicą aby też czegoś nie zapłacić?

Tak się niektórzy tu czepiają uczciwości taxiarzy, prywaciarzy, p0lek co się zatrudniają aby strzelić L4 ciążowe, polityków i tym podobne, a sami się zachowują jak bydło byle coś ugrać dla siebie. Jeśli sami wymagamy od innych uczciwości, to sami tacy bądźmy i zwracajmy w miarę uwagę na to co się dzieje dookoła.

Nie mówię, że musimy być jak SB – i kablować wszystkich. Wystarczy durnej sąsiadce powiedzieć raz, czy drugi aby sprzątała po swoim psie – jak to nic nie da to straż miejska (lub dnia świra). Jak inny pali śmieciami (czy chce pseudourlop za free) zgłosić od razu – no sorry.

Tutaj każdy kombinuje tak bardzo, że potem wszystko to wygląda jak wygląda.

PS. Żeby nie było – sam jestem teraz na L4 w szpitalu, już prawie drugi miesiąc nie opuszczam jego murów, w środku ukrop i mi dość głupio z tego powodu wobec kierownika i załogi (w porządku ludzie). Czuję się znacznie lepiej, ale lekarze jeszcze będą mnie chcieli przetrzymać na obserwacji z tydzień czy dwa.

Taki wasz obraz wykopki. Polak Polakowi Polakiem.

#wykop #przemyslenia #niepopularnaopinia #zdrowie #pracbaza